English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان فعالیت های فرهنگی هنری از جمله جشنواره های رضوی، باید به تغییر رفتارها در جامعه منجر شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان فعالیت های فرهنگی هنری از جمله جشنواره های رضوی، باید به تغییر رفتارها در جامعه منجر شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر لزوم، نقادی برنامه های فرهنگی هنری توسط مسوولان و مردم گفت: برنامه های فرهنگی هنری از جمله جشنواره های رضوی باید منجر به تغییر رفتارها و رویکردها در جامعه شود.

به گزارش خبرگزاری رضوی سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت یکشنبه شب در آیین اختتامیه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان اظهار داشت: اگر این برنامه منجر به این اتفاق نشود تنها یک رزومه و یا گزارش کار خواهد شد.
وی تاکید کرد: به دنبال همه فعالیت ها اعم از جشنواره های تئاتر، موسیقی و نیز جشنواره های فرهنگی هنری رضوی باید تغییر رفتارها را در جامعه قابل مشاهده باشد در غیر این صورت فعالیتی صورت گرفته و اوقاتی پر شده است.
فضیلت با بیان اینکه باید از برنامه های کلیشه ای فاصله گرفت و برنامه های کاربردی را در جامعه توسعه داد، خطاب به شرکت کنندگان در آیین اختتامیه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی تصریح کرد: شما نیز در این برنامه ها باید با نگاه نقادی شرکت و با انتقادهای سازنده خود مسوولان را در برگزاری برنامه های بهتر و جامع تر یاری دهید.
وی با تاکید بر اینکه در سالهای اخیر در برنامه های فرهنگی هنری از توجه به شعور فاصله گرفته و تنها به شور پرداخته ایم متذکر شد: باید در اینگونه برنامه ها به حوزه ارتقای معرفتی مخاطبان بیشتر توجه شود و متاسفانه فاصله گرفتن از مباحث شعوری و معرفتی در تراز جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام نیست.
فضیلت با تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این دوسالانه با بیان آمار آثار رسیده به دبیرخانه این دوسالانه اظهار داشت: در حالی که امسال سمنان برای اولین بار میزبان این جشنواره است حضور 447 اثر در آن بیانگر استقبال خوب مخاطبان است.
وی با اشاره به اینکه تنها یک دهم از این رقم به حوزه سفرنامه اختصاص دارد و بقیه در حوزه خاطره نویسی است گفت: این نشان دهنده این است که فعالیت در حوزه سفرنامه نویسی کار سختی است و استقبال کمی از آن شده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به هجمه اطلاعات در عصر حاضر گفت: فعالیت در عرصه فعالیت های فرهنگی هنری و قدم زدن در این عرصه موجب ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه می شود.
هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی یکشنبه شب با برگزاری آیین اختتامیه و شناخت برترین ها در سمنان به کار خود پایان داد.
در این دوره از جشنواره آثار از 363 شرکت کننده از 28 استان کشور دریافت شده و استانهای سمنان، گیلان و همدان در رتبه های اول تا سوم از نظر تعداد آثار ارسالی قرار دارند.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.