English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

پیش‌بینی حضور 10 هزار شرکت‌کننده در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در همدان

پیش‌بینی حضور 10 هزار شرکت‌کننده در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در همدان
مدیرکل کتابخانه‌های استان همدان از پیش‌بینی شرکت 10 هزار نفر از استان همدان در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی خبر داد. عاطفه زارعی بابیان اینکه این روزها تب جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در همدان داغ است، اظهار کرد: این مسابقه در اداره کتابخانه‌های استان برگزار می‌شود و تا پایان خردادماه نیز جشنواره ادامه خواهد داشت.
وی از احتمال تمدید شرکت در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی تا 10 تیرماه خبر داد و افزود:‌ این جشنواره در حال حاضر در استان با همکاری مجموعه کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های استان همدان بابیان اینکه دانشگاه بوعلی سینا به‌صورت جداگانه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را در بین کارکنان و دانشجویان خود برگزار می‌کند و هدایای جدایی برای برندگان در نظر گرفته است، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیام نور و آزاد نیز امسال در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی ورود کرده‌اند و برگزاری این جشنواره را با جمعیت هدف خود در برنامه دارند.
وی با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی طی دهه کرامت در آستان مقدس امام علی بن موسی‌الرضا (ع) در قالب همایشی باشکوه با حضور تمام دستگاه‌ها، افزود: با توجه به استقبالی که برای شرکت در جشنواره از کتاب‌ها در کتابخانه استان شد، هزار سی‌دی نیز به‌صورت مجزا برای ارائه به مخاطبان در این جشنواره تهیه‌شده است.
زارعی بابیان اینکه در این لوح‌های فشرده، کتاب‌های جشنواره و پاسخنامه‌ها قرارگرفته و علاوه بر اینکه کتاب‌ها به امانت‌داده می‌شود به‌صورت رایگان این سی‌دی‌ها در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد، گفت: مسابقه آنلاین این جشنواره نیز همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به تفاوت مسابقه آنلاین و مکتوب، خاطرنشان کرد: در مسابقه مکتوب باید پاسخ‌ها درست باشد تا در مسابقه شرکت داده شود اما در مسابقه آنلاین تا دو اشتباه نیز امکان شرکت در قرعه‌کشی وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های استان همدان بابیان اینکه اداره کل زندان‌ها با جمعیت هدف خود نظیر مددجویان و کارکنان، سازمان فنی و حرفه‌ای، حوزه علمیه خواهران و برادران و سپاه پاسداران در این جشنواره همکاری کرده‌اند، افزود: دستگاه‌های دیگری نیز برای شرکت در این جشنواره از ما کمک گرفته‌اند و در حال حاضر برای جمعیت هدف خود جشنواره را برگزار می‌کنند.
وی بابیان اینکه پیش‌بینی‌شده امسال 10 هزار نفر از استان در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شرکت کنند، گفت: سال گذشته 5 هزار و 500 نفر در این جشنواره شرکت کردند و امسال با توجه به استقبال صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود حداقل دو برابر این تعداد در مسابقه شرکت کنند.
زارعی افزود: زمان شرکت در جشنواره امسال بیشتر شده و احتمالاً تعداد شرکت‌کنندگان افزایش یابد که البته ایام امتحانات و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها کمی در استقبال از جشنواره تأثیرگذار بوده است.
واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.