English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اختتامیه جشنواره سراسری شعر دوبیتی و رباعی رضوی در همدان برگزار شد

اختتامیه جشنواره سراسری شعر دوبیتی و رباعی رضوی در همدان برگزار شد
شامگاه چهارشنبه، مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره سراسری دوبیتی و رباعی رضوی با حضور شاعرانی از سراسر کشور در آرامگاه باباطاهر برگزار شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این مراسم اظهار کرد: خوشحالیم در چهاردهمین دوره از جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و در سومین دوره برگزاری جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی،  میزبان شاعران دوبیتی سرای آستان رضوی هستیم.
فاضل عبادی افزود: این جشنواره در همدان سرافراز، شهر باباطاهر  عارف و سالک که دوبیتی هایش مشحون از عرفان و اتصال الهی است؛ برگزار شد.
وی در به ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره پرداخت و گفت: بعد از انتشار فراخوان در مهلت مقرر،  بیش از یک هزار و 100 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: از این تعداد، 8 اثر به عنوان آثار برگزیده، 9 اثر به عنوان آثار قابل تقدیر، 5 اثر در بخش برگزیدگان استانی و یک اثر در بخش ویژه جشنواره انتخاب شدند.

رئیس خانه شعر و ادب استان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه دو قالب دوبیتی و رباعی ویژه ادبیات فارسی هستند، ادامه داد: استفاده از این قالب‌ها نیازمند آگاهی و آشنایی با اندیشه و عرفان و ادبیات بوده و به همین دلیل است که در تاریخ هزار ساله شعر فارسی شمار این شعرها نسبت به سایر قالب‌ها اندک است.

سیاوش دیهیمی با بیان اینکه مجموعه آثار ارسال شده از نخستین سال برگزاری جشنواره آرشیو شده و باید از ارسال مجدد آنها خودداری شود، خاطرنشان کرد: از ارسال اشعاری که دو بیت هستند؛ اما در قالب دو بیتی و رباعی نمی‌گنجد باید خودداری کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید به بخش ویژه توجه ویژه مبذول شود، گفت: در اشعار این دوره بیان احساس و عواطف شاعران که دارای رگه‌های خلوص بود، برجسته است.

 

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.